news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Crepuscolo (it) - klip do utworu z drugiej płyty

  2021-01-03

  Włoscy death metalowcy z Crepuscolo (it) skusili się na nagranie klipu do numeru "My Scars tell a Story" otwierającego ich wydaną wiosną 2020 płytę "You Tomb". Efekt upublicznili kilka dni temu:

   

  "You Tomb" to druga płyta w dorobku Crepuscolo. Ukazała się w kwietniu 2020 nakładem ukraińskiej Metal Scrap Records i znalazło się na niej 10 numerów czystego old school death metalu utrzymanego, jak sami możecie się powyżej przekonać w typowo szwedzkim stylu

  Pełna tracklista:
  1. My Scars Tell A Story 06:03
  2. Unzen 03:04
  3. Under the Oak's Shadow 03:11
  4. You Tomb 04:42
  5. The Fate That Life Gives 05:59
  6. Not for the Mass 04:56
  7. Shock 05:16
  8. Monomania 04:56
  9. Reflected Soul 03:03
  10. Memento 04:43
  Total playing time: 46:14 min.


  Krótki przegląd tematyki liryków przesłany przez zespół: "My Scars Tell A Story" to głębokie przemyślenia o tym jak ciężkie potrafi być czasami życie; "Unzen" opowiada o japońskim wulkanie; "Under the Oak's Shadow" jest o naszej duszy i poczuciu jedności z naturą; "You Tomb" to wściekły krzyk na wszystkich tych apatycznych ludzi, którzy wolą tkwić przed ekranami niż żyć realnym życiem; "The Fate That Life Gives" to refleksje nasz naszym przeznaczeniem; "Not for the Mass" mówi o tym, że Death Metal to nie jest muzyka dla każdego, ale dla tych, którzy żyją w ten sposób; "Shock" to krzyk o trzęsieniu ziemi, które zniszczyło wiele istnień ludzkich 2 lata temu; "Monomania" inspirowana jest nowelą E.A. Poe; "Reflected Soul" to instrumentalny utwór dedykowany zmarłego przyjacielowi; "Memento" to tekst będący tłumaczeniem utworu włoskiego poety Iginio Ugo Tarchetti.


  label.metalscraprecords.com/en/
  www.facebook.com/MetalScrapRecords/
  www.instagram.com/metalscraprecords/

  added by: Olo
  source: Metal Scrap Records

  CrepuscoloMetal Scrap Records


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.