news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Nightfall (gr) publikują drugi kawałek z nadchodzącej płyty "At Night We Prey"

  2021-01-08

  Weterani greckiej sceny - Nightfall ujawniają drugi utwór z ich nadchodzącej nowej płyty "At Night We Prey", której wydanie Season of Mist zaplanowała na 5 marca 2021. Utwór "Killing Moon" do odsłuchu poniżej:

   

  Preordery nowej płyty: shop.season-of-mist.com/catalogsearch/result/?q=nightfall

  Jak wokalista Efthimis opowiada o nowo upublicznionym utworze: "'Killing Moon' to kawałek o zatraceniu samego siebie w przerażających myślach. To walka, którą podejmujesz codziennie z depresją. To prawdziwe pole bitwy z Tobą samym kryjącym się za naprędce skleconymi okopami, unikając ciężkiego bombardowania. Gdy zapada zmrok, wszystko staje się jeszcze gorsze; depresja uderza mocniej w samotności. Ten ciężar staje się jeszcze cięższy i wszystko czego pragniesz to spokój umysłu. Mógłbyś błagać o pomoc, ale Twój głos grzęźnie i nikt nie może Cię usłyszeć. Nikt nie rozumie sytuacji, w której się znajdujesz. To Cię doprowadza do szału. Wściekłość się pogłębia. Wiara upada. Stajesz się ofiarą depresji i Twoje reakcje stają się coraz bardziej gwałtowne. Jedynym wyjściem z sytuacji jest to nikłe światełko gwiazdy prowadzącej Cię i któremu jakoś jeszcze ufasz. Ale czy ono jest prawdziwe?"

  Nightfall ogłosili już wcześniej daty europejskiej trasy, na którą jadą razem z Draconian w marcu. Pełna rozpiska poniżej:

  11 Mar 21 Warszawa (PL) Hydrozagadka
  12 Mar 21 Gdańsk (PL) Drizzly Grizzly

  13 Mar 21 Berlin (DE) Nuke
  14 Mar 21 Leipzig (DE) Hellraiser
  15 Mar 21 Prague (CZ) Black Pes
  16 Mar 21 Regensburg (DE) Eventhall Airport
  17 Mar 21 Mannheim (DE) MS Connexion Complex
  18 Mar 21 Dortmund (DE) Junkyard
  19 Mar 21 Hamburg (DE) Kronensaal
  20 Mar 21 Enschede (NL) Metropool
  21 Mar 21 Rotterdam (NL) Baroeg
  22 Mar 21 Antwerpen (BE) Zappa
  23 Mar 21 Rennes (FR) Ubu
  24 Mar 21 Paris (FR) Petit Bain
  25 Mar 21 Wetzikon (CH) Hall of Fame
  26 Mar 21 Paderno (IT) Slaughter Club
  27 Mar 21 San Donà di Piave (IT) Revolver
  28 Mar 21 Vienna (AT) Viper Room

   

  Poniżej macie tracklistę nowej płyty, z której wcześniej mogliśmy usłyszeć już utwór "Darkness Forever" (> na YT tutaj <) inspirowany nowelą Isaaca Asimova pt. "Nightfall". Efthimis już wcześniej opowiadał, że "At Night We Prey" to bardzo mroczny, osobisty album dotykający jego własnych doświadczeń z depresją. "Bestia, której kłów doświadczyłem na swojej duszy i zdecydowałem się ujawnić ją i podzielić się tym doświadczeniem z metalową publiką. Przynajmniej tyle mogę wnieść do tej wielkiej walki z depresją. Jeżeli jej nie zatrzymamy to wszyscy zostaniemy przez nią pożarci. Dzielcie się swoim bólem, mówcie o tym otwarcie. To jedyna droga, aby zabić demony w swojej głowie."

  1. She Loved the Twilight
  2. Killing Moon
  3. Darkness Forever
  4. Witches
  5. Giants of Anger
  6. Temenos
  7. Meteor Gods
  8. Martyrs of the Cult of the Dead (Agita)
  9. At Night We Prey           
  10. Wolves in Thy Head
  Total: 46:10

   

  Line-up
  Efthimis Karadimas : Bass, vocals
  Mike Galiatsos : Guitar
  Kostas Kyriakopoulos : Guitar
  Fotis Benardo : Drum

  Studia nagraniowe: Devasoundz studios oraz Soundflakes studios (Ateny)
  Producenci: Efthimis Karadimas i Fotis Benardo
  Inżynierowie dźwięku: Fotis Benardo, Thimios Krikos, Aggelos Karatzas
  Miksy i inżynieria dźwięku: Orgone studios w Londynie - Jaime Gomez Arellano
  Mastering: Maor Appelbaum Mastering, Los Angeles - Maor Appelbaum

  Gościnnie: żeńskie wokale - Eleni oraz Souzana Vougioukli

  Okładka: Travis Smith

  www.instagram.com/nightfallband
  www.facebook.com/nightfallbandofficial

  added by: Olo
  source: Season of Mist

  NightfallSeason of MistEfthimis KaradimasTravis SmithDevasoundz studiosSoundflakes studios


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.