news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • "The Nameless Elite" - trzeci singiel z klipem z nowego krążka Asphyx (nl) "Necroceros" upubliczniony

  2021-01-09

  Asphyx opublikowali wczoraj trzeci już z kolei singiel z ich nadchodzącego krążka "Necroceros" (premiera 22 stycznia 2021, Century Media). "The Nameless Elite"  wraz z klipem video możecie posłuchać i oglądać poniżej:


  Jak opowiada o tym utworze frontman Martin van Drunen: "... jest on o wojnie w naszych czasach, a w szczególności o tych dzielnych mężczyznach i kobietach z różnych elitarnych jednostek na całym świecie, które zwalczają wszelkie formy terroru chroniąc nas przed atakami szaleńców. Uznaliśmy, że lokalizacja klipu w Narodowym Muzeum Wojny i Ruchu Oporu w holenderskim Overloon to świetne miejsce do kręcenia klipu o jakimkolwiek kawałku traktującym o tematyce wojennej, a czołg Sherman, którego można zobaczyć w teledysku naprawdę służył w tej okolicy na froncie II wojny światowej. Być może nie ma to bezpośredniego związku z przekazem tekstów, ale Asphyx od zawsze był i zawsze będzie podejmował tematykę okołowojenną - bez gloryfikowania jej. Wojna to Piekło. Jesteśmy bardzo wdzięczni wspaniale współpracującej ekipie z muzeum w Overloon, która pozwoliła nam na zdjęcia nie zważając na chaos, hałas i dym, które były naszym udziałem."

   

  Preordery "Necroceros": asphyx.lnk.to/NecrocerosID

  www.facebook.com/officialasphyx

  added by: Olo
  source: fb.com/officialasphyx

  AsphyxCentury MediaCentury Media RecordsOverloon War Museum


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.