news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Decline Of The I (fr): nowy singiel i wideo "Diev Vide"

  2021-03-07

  Francuscy post-black metalowcy Decline Of The I prezentują nowy utwór i klip wideo "Diev Vide". Niemal 15-minutowa kompozycja zamyka najnowszy album zespołu, "Johannes", który ukaże się 26 marca nakładem Agonia Records. Autorem wideo do "Diev Vide" jest Woda i Pustka:


  Krążek zapoczątkuje nową trylogie, której koncept oparty jest na dziełach duńskiego filozofa, Sørena Kierkegaarda. Zespół jest osobistym projektem AK, który wyniósł ponad dwudziestoletnie doświadczenie z takich formacji jak Vorkreist, Merrimack, Neo Inferno 262, Malhkebre czy Diapsiquir. W Decline Of The I towarzyszą mu muzycy znani z Temple of Baal, Loading Data i Thagirion.

  Perkusja została nagrana w Hybreed Studios (Temple Of Baal, Ritualization, Merrimack), a reszta instrumentów w prywatnym studio jednego z muzyków. Album został zmiksowany w Drudenhaus (Alcest, Aluk Todolo, Drastus). Okładkę przygotował Dehn Sora (Deathspell Omega, Blus aus Nord). Nowe zdjęcia wykonał David Fitt (Perturbator, Alcest).

   

  Utwory:
  1. A Selfish Star
  2. The Veil of Splendid Lies
  3. Act of Faith
  4. Tethering the Transient
  5. Diev Vide

  Formaty:
  - Digipak CD
  - Digibook CD
  - Czarny LP
  - Kolor w kolorze LP
  - Splatter LP
  - Koszulka
  - Pliki cyfrowe

  Skład:
  AK - gitara, klawisze, wokal
  SI - wokal
  AD - bass
  SK - perkusja

  Przedsprzedaż:
  www.declineofthei.com

  Decline Of The I on-line:
  Facebook: www.facebook.com/declineofthei

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: agoniarecords.com/store
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  Decline Of The IAgonia RecordsWoda i PustkaHybreed StudiosDehn SoraDrudenhausDavid Fitt


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.