news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Lars-Göran Petrov nie żyje. Zmarł w wieku 49 lat.

  2021-03-08

  Informację o śmierci LG Petrova potwierdzili jego koledzy z Entombed A.D. na facebookowym profilu grupy.

  U legendarnego frontmana kultowego Entombed (aktualnie Entombed A.D., także Firespawn, a w przeszłości Morbid, Nihilist, Comecon) w połowie 2020 r. wykryto nieuleczalną chorobę nowotworową dróg żółciowych. Nowotwór złośliwy wewnątrz- lub zewnątrzwątrobowych przewodów żółciowych należy do jednego z najrzadszych. Częstość zachorowań wynosi 1-2 przypadki na sto tysięcy osób. Rokowania są niestety bardzo złe, a średnia długość życia od rozpoznania wynosi około dwóch lat.

  "Zapytany w wywiadzie o to, co chciałby mieć napisane na grobie i o swoją spuściznę, odpowiedział: 'Nigdy nie umrę, to nigdy nie umrze'" - czytamy w pożegnaniu.

  Ostatnim dokonaniem Petrova pozostaje "Bowels Of Earth", wydana w 2019 roku, trzecia płyta Entombed A.D. Od 2015 roku Petrov udzielał się także w szwedzkiej supergrupie Firespawn, której ostatni longplay, "Abominate", ujrzał światło dzienne na początku czerwca 2019 roku.

   

  www.facebook.com/EntombedAD
  www.entombedad.com

  added by: Olo
  source: muzyka.interia.pl

  Lars-Göran Petrov. L-G PetrovEntombedEntombed A.D.MorbidNihilistFirespawnComecon


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.