NEUROSIS

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
harvestman
weteran forumowych bitew
Posty: 1573
Rejestracja: 05-11-2012, 21:10

Re: NEUROSIS

01-09-2017, 13:59

Sybir pisze:Nie bardzo kojarzę, ale czy to wcześniej była tajemnica poliszynela? Przyznaję, że jakoś do tej pory sami muzycy Neurosis interesowali mnie bez porównania mniej w porównaniu z ich twórczością. Ciężka sprawa z tą chorobą, z drugiej strony rzucałoby to nowe światło na muzykę Neurosis.
No wcześniej to oni jakoś nie bardzo mówili o swoim życiu prywatnym, więc ten wpis to trochę dziwi.
Karkasonne

Re: NEUROSIS

23-03-2018, 20:34

Nie znalazłem na forume żadnego tematu poświęconego kapeli Girls Against Boys, ale teraz tak sobie słucham i myślę: kurde, ale podobne do Neurosis. 1993 rok. Co wy na to? O czymś nie wiem? Inspirowali się w jakimś stopniu? Chociaż 1993 to dość późno, ale słabo znam Neurosis w sumie, a to kojarzy mi się z ,,Eye of Every Storm".

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: NEUROSIS

23-03-2018, 22:14

Bez jaj
woodpecker from space
Karkasonne

Re: NEUROSIS

23-03-2018, 22:17

Ej, tez to kiedyś usłyszałeś po raz pierwszy
Awatar użytkownika
von Leers
postuje jak opętany!
Posty: 364
Rejestracja: 27-11-2008, 11:07

Re: NEUROSIS

23-03-2018, 22:40

Może i jestem w stanie zrozumieć, że skoro "słabo znasz Neurosis w sumie" to coś mogło Ci się skojarzyć ale nie. Moim zdaniem nie.
Karkasonne

Re: NEUROSIS

23-03-2018, 22:59

Wczesne, "Eye of every storm" znam bardzo dobrze, i to z tym mi się to MOCNO skojarzyło
Awatar użytkownika
EatMyFuck
postuje jak opętany!
Posty: 476
Rejestracja: 03-08-2017, 13:27

Re: NEUROSIS

23-03-2018, 22:59

zaczynam dochodzić do wniosku, że Karkas idzie z duchem, a wręcz modą forumową.
trolling uber alles.
Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samo wyrzeczenia się.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3593
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: NEUROSIS

24-03-2018, 08:31

obawiam się, że to nie trolling.
Awatar użytkownika
harvestman
weteran forumowych bitew
Posty: 1573
Rejestracja: 05-11-2012, 21:10

Re: NEUROSIS

17-06-2018, 11:52

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1297
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: NEUROSIS

17-06-2018, 14:09

Nie powinienem tego oglądać :/ Wybierałem się na gig w Pradze dzień wcześniej, ale jednak nie dane było mi się tam dostać, nad czym ubolewam. Cóż, może na kolejnej trasie uda mi się ich zobaczyć. A forma rewelacyjna, podobnie jak i jakość proshota. Chętnie bym go odpalił na jakimś większym sprzęcie.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3593
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: NEUROSIS

17-06-2018, 21:01

miałem okazję być na tym koncercie. Deaf Kids wcześniej poznałem z nagrań i nie bardzo to do mnie trafiło a lubię różne mixy noise/hardcore. na żywo okazało się to totalnym nieporozumieniem. chaotyczny, bez ładu i składu przekładaniec noisowego jazgotu z dbeatowym młóceniem. w ich wykonaniu to się nie sprawdziło zupełnie. Neurosis jak to oni -mocarnie, choć zaduch i ścisk spowodował, ze w połowie występu wyszedłem na szluga przed klub (właściwie centrum kultury) i nie żałuje tej przerwy bo na zewnątrz wszystko było pięknie słychać. „A shadow memory” z widokiem na przejeżdzające pociągi - zajebistość.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1297
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: NEUROSIS

08-02-2019, 20:06

Odświeżyłem dawno niesłuchane "Honor Found in Decay" i szczerze powiedziawszy nie wiem skąd psioczenie na ten album, że niby najgorszy itp. Kawał dobrej, choć nieco odmiennej muzyki. Może daleko mi do opinii Drone'a, jakoby był to najlepszy, ale jeden z lepszych już tak. Choć z drugiej strony trudno wskazać które niby są tymi gorszymi. Ja np. nigdy nie polubiłem się szczególnie z Given to The Rising, które jest bardzo doceniane.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Ubzdur
weteran forumowych bitew
Posty: 1005
Rejestracja: 16-02-2015, 19:12

Re: NEUROSIS

08-02-2019, 20:17

Anzhelmoo pisze:Odświeżyłem dawno niesłuchane "Honor Found in Decay" i szczerze powiedziawszy nie wiem skąd psioczenie na ten album, że niby najgorszy itp. Kawał dobrej, choć nieco odmiennej muzyki. Może daleko mi do opinii Drone'a, jakoby był to najlepszy, ale jeden z lepszych już tak. Choć z drugiej strony trudno wskazać które niby są tymi gorszymi. Ja np. nigdy nie polubiłem się szczególnie z Given to The Rising, które jest bardzo doceniane.
Najgorsza jest chyba ostatnia. Honor Found in Decay od razu polubiłem i chętnie do niej wracam.
Scorn
w mackach Zła
Posty: 701
Rejestracja: 23-07-2012, 10:58
Lokalizacja: Þríhnúkagígur

Re: NEUROSIS

08-02-2019, 20:30

Po Given to the Rising znaczny spadek formy. Ostatnia płyta bardzo słaba jak na nich. Piszę to z ciężkim sercem, jako fanboy. Uważam, że wszystko co nagrali między 1992 a 2007 jest genialne.
heykvísl og ofn
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: NEUROSIS

08-02-2019, 20:34

Anzhelmoo pisze:Odświeżyłem dawno niesłuchane "Honor Found in Decay" i szczerze powiedziawszy nie wiem skąd psioczenie na ten album, że niby najgorszy itp. Kawał dobrej, choć nieco odmiennej muzyki. Może daleko mi do opinii Drone'a, jakoby był to najlepszy, ale jeden z lepszych już tak. Choć z drugiej strony trudno wskazać które niby są tymi gorszymi. Ja np. nigdy nie polubiłem się szczególnie z Given to The Rising, które jest bardzo doceniane.
Dla mnie "Honor Found in Decay" to ich najlepszy album ze względu na niesamowity klimat.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: NEUROSIS

08-02-2019, 21:17

Scorn pisze:Po Given to the Rising znaczny spadek formy. Ostatnia płyta bardzo słaba jak na nich. Piszę to z ciężkim sercem, jako fanboy. Uważam, że wszystko co nagrali między 1992 a 2007 jest genialne.
Jest jakieś fachowe określenie na najlepsze płyty, będące znacznym spadkiem formy?
Scorn
w mackach Zła
Posty: 701
Rejestracja: 23-07-2012, 10:58
Lokalizacja: Þríhnúkagígur

Re: NEUROSIS

09-02-2019, 01:21

byrgh pisze:
Scorn pisze:Po Given to the Rising znaczny spadek formy. Ostatnia płyta bardzo słaba jak na nich. Piszę to z ciężkim sercem, jako fanboy. Uważam, że wszystko co nagrali między 1992 a 2007 jest genialne.
Jest jakieś fachowe określenie na najlepsze płyty, będące znacznym spadkiem formy?
W jakimś równoległym wszechświecie pewnie jest.

A tak poważnie to nie wiem, jak dwie ostatnie można zestawić chociażby z potężnym, apokaliptycznym Through Silver in Blood. Słuchając Honor Found in Decay czy Fires Within Fires mam wrażenie, że już to grali, tylko że lepiej (Honor Found in Decay co prawda trochę zyskał po usłyszeniu na żywo, ale nadal uważam, że to nie jest poziom wcześniejszych wydawnictw). Wszystkie poprzednie albumy z kolei były w jakiś sposób nowatorskie. Już pal licho nowatorstwo, tam było więcej emocji.

Mam wrażenie, że trochę doszli do ściany ze swoją twórczością. I tak późno, biorąc pod uwagę ile płyt wydali.
heykvísl og ofn
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10168
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: NEUROSIS

09-02-2019, 07:51

Po Times of Grace przestali już mnie interesować. Za bardzo krecą się wokół własnego ogona.

A najbardziej lubię tą płytę, tutaj znalazłem reckę:
https://www.rockmetal.pl/recenzje/neuro ... dycja.html

Ale co koncert, to koncert, trzeba się wybrać.
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1045
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: NEUROSIS

09-02-2019, 13:15

Honor Found in Decay - nigdy nie miałem wątpliwości, że to udany album. Świetny klimat wędrówek po polach i lasach jesiennego Idaho. Ostatnio w końcu CD stanęło na półce. Dziwią mnie natomiast przesadnie wysokie oceny dla Fires Within Fires, które były kolportowane po premierze tego albumu. To chyba tak w ramach zaklinania rzeczywistości i samo-pocieszania się, że kultowy band nie może przecież nagrać przeciętnej i w sumie nieco nudnej płyty.
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
Maruder
w mackach Zła
Posty: 690
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: NEUROSIS

10-02-2019, 11:32

Medard pisze: A najbardziej lubię tą płytę, tutaj znalazłem reckę:
https://www.rockmetal.pl/recenzje/neuro ... dycja.html
Ten album to jedno z największych dokonań lat 90-tych i warto zawsze wrócić aby się przekonać gdzie narodził się prawdziwy Neurosis. Ja o tej płycie po raz pierwszy przeczytałem na łamach "XL'a", gdzie recenzent ochrzcił je mianem dźwiękowego końca świata i chyba trudno o lepszy termin opisujący zawartość.

Sama recka kiepska prócz fragmentu o okładce i inspiracji filmem "Kult" z 1973r. Nie widziałem tego obrazu i chyba warto poszukać.

A dwie ostatnie płyty , tu nie ma co dyskutować, wyraźnie są słabsze - choćby nie wiem jak rzeczywistość zaklinać. Osobiście wolę bardziej skondensowaną Fires within Fires z rewelacyjnym Broken Ground gdzie riff w środku zwyczajnie poniewiera niczym na starych płytach.

Honour... w porównaniu z poprzednikiem choćby okrutnie odstaje.
ODPOWIEDZ