Budowlanka

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10184
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Budowlanka

01-11-2019, 21:27

Najwęższy wieżowiec na świecie - smukły i elegancki 111 W. 57th St w Nowym Jorku, zaprojektowany został przez pracownię SHoP Architects. Docelowo ma mieć 435 metrów wysokości i ok. 18 metrów szerokości.

Obrazek

A w Europie planują najwyższy budynek w szczerym polu. A mówiąc ściślej – w liczącym 7 tys. mieszkańców miasteczku Brande w Danii.

https://tvn24bis.pl/nieruchomosci,83/be ... 24827.html
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10811
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Budowlanka

04-11-2019, 11:55

Co szanowni panowie myślicie o domach modułowych? Wydaje mi się to oczywistą i prostą alternatywą do budowania domu. Oglądam właśnie niektóre projekty Simple House, np: https://simplehouse.pl/dom-drewniany/d92/ (mam na myśli wersje z tarasami).
Czy mają one jakieś oczywiste, wielkie wady o których mi nie wiadomo? Bo z zalet póki co wydaje mi się:
- cena (np. 140 000 zł za 84 m2)
- czas - przywożą i składają od razu z oknami
- nie musisz się użerać z najebanym majstrem
- 535 nie wejdzie ci do betoniarki
- wygląda to według mnie bardzo estetycznie - to amorficzne budownictwo z lat 90-tych zupełnie mnie brzydzi
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10184
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Budowlanka

04-11-2019, 12:32

Cena niewysoka, ale metraż też nieduży.
Dołożyć garaż i wyjdzie drożej.

Prosta bryła, czy brak balkonów to na plus, obniża koszty późniejszej eksploatacji.
Ostatnio zmieniony 04-11-2019, 12:36 przez Medard, łącznie zmieniany 1 raz.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16378
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Budowlanka

04-11-2019, 12:32

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Co szanowni panowie myślicie o domach modułowych? Wydaje mi się to oczywistą i prostą alternatywą do budowania domu. Oglądam właśnie niektóre projekty Simple House, np: https://simplehouse.pl/dom-drewniany/d92/ (mam na myśli wersje z tarasami).
Czy mają one jakieś oczywiste, wielkie wady o których mi nie wiadomo? Bo z zalet póki co wydaje mi się:
- cena (np. 140 000 zł za 84 m2)
- czas - przywożą i składają od razu z oknami
- nie musisz się użerać z najebanym majstrem
- 535 nie wejdzie ci do betoniarki
- wygląda to według mnie bardzo estetycznie - to amorficzne budownictwo z lat 90-tych zupełnie mnie brzydzi

z chęcią też poczytam na ile ma ktoś doświadczenia z takim rozwiązaniem.

zdecydowałem się min. ze względów czasowych na klasyczną budowlankę - remontowo - rozjebunkową . zależało mi też na posiadaniu podpiwniczenia a te projekty chyba tego nie uwzględniają? jak ktoś jest w stanie ocenić jakie są dodatkowe koszty poza projektem, dostawą i montażem, to też poczytam. może się jeszcze przydać.
.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10811
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Budowlanka

04-11-2019, 12:47

Metraż może i nieduży, ale z drugiej strony, na co więcej? Wychowałem się w mieszkaniu 47m2, teraz mieszkamy we dwoje na 37m2. Rodzice postawili chałupę jak kolumbryna, 200 m2 i nie ma tam teraz komu mieszkać. Brat się buduje i też niewiele mniejszy dom, 150 m czy coś, a są we trójkę. Koszt, bagatela, 600k. A ile żarcia się z tym, ekipy nie ma, ciągle się przekładają, mieli się już rok temu wprowadzać. Mój dom rodzinny budowano chyba 10 lat. A tutaj widzę opcję, powiedzmy, 50k za działkę + 150k za dom, oczywiście dojdzie jeszcze wykończenie itd, ale i tak wydaje się to bajka. Co do piwnicy to w sumie nie wiem dlaczego miałoby nie być, przecież fundament i tak się wcześniej robi?

Taką kwotę 250k to w sumie jesteśmy w stanie zebrać w 5 lat i wyłożyć walizkę z forsą i elo wale wiadro. Kuszące.
Chop wood. Carry water.
535

Re: Budowlanka

04-11-2019, 13:07

Dolicz do tego jeszcze stówkę. Przynajmniej.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7396
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Budowlanka

04-11-2019, 13:17

Mój przyszły sąsiad buduje właśnie w podobnej metodzie (fundament murowany a reszta drewno). Póki co bardzo szybko mu to idzie, wspominał że relatywnie tanio ale o szczegóły nie pytałem. Jak pozwoli to mogę zrobić zdjęcia tego co już stoi.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10184
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Budowlanka

04-11-2019, 13:41

Piwnica, dodatkowe zbrojenia to ekstra koszty.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10811
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Budowlanka

04-11-2019, 13:44

535 pisze:Dolicz do tego jeszcze stówkę. Przynajmniej.
Jestem świadomy tego że zawsze wyjdzie +50% więcej niż się wydaje, ale ogólnie jestem wielki zwolennikiem wygodnego załatwiania spraw - a to wydaje się zupełnie najprostsze. Całe życie przeżyłem w warunkach polowych i nie czułem potrzeby posiadania wiele więcej. Nawet teraz w mieszkaniu mamy szafy-szmaciaki. Do niedawna spaliśmy na materacu na ziemi. Nie wydaję prawie żadnych pieniędzy, tyle co na czynsz, jedzenie i trochę ciuchów. Nawet rowera od dłuższego czasu nie musiałem naprawiać. Ten sam płaszcz trzecią zimę. Przyszła małżonka też zdecydowanie woli być niż mieć, wystarczy jej nasadzić warzywek i kwiatków naokoło i już będzie cała hepi. Jak do tego pójdzie w miarę dobrze na giełdzie, to dom i emerytura w wieku 45-50 lat zaczynają się robić zaskakująco realne. A potem już tylko jeździć.
Bloodcult pisze:Mój przyszły sąsiad buduje właśnie w podobnej metodzie (fundament murowany a reszta drewno). Póki co bardzo szybko mu to idzie, wspominał że relatywnie tanio ale o szczegóły nie pytałem. Jak pozwoli to mogę zrobić zdjęcia tego co już stoi.
Zrób, czemu nie, chociaż nie do końca wiem na czym to polega;)
Chop wood. Carry water.
535

Re: Budowlanka

04-11-2019, 15:34

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
535 pisze:Dolicz do tego jeszcze stówkę. Przynajmniej.
Jestem świadomy tego że zawsze wyjdzie +50% więcej niż się wydaje, ale ogólnie jestem wielki zwolennikiem wygodnego załatwiania spraw - a to wydaje się zupełnie najprostsze. Całe życie przeżyłem w warunkach polowych i nie czułem potrzeby posiadania wiele więcej. Nawet teraz w mieszkaniu mamy szafy-szmaciaki. Do niedawna spaliśmy na materacu na ziemi. Nie wydaję prawie żadnych pieniędzy, tyle co na czynsz, jedzenie i trochę ciuchów. Nawet rowera od dłuższego czasu nie musiałem naprawiać. Ten sam płaszcz trzecią zimę. Przyszła małżonka też zdecydowanie woli być niż mieć, wystarczy jej nasadzić warzywek i kwiatków naokoło i już będzie cała hepi. Jak do tego pójdzie w miarę dobrze na giełdzie, to dom i emerytura w wieku 45-50 lat zaczynają się robić zaskakująco realne. A potem już tylko jeździć.

Dlatego najpierw zastanów się nad tym, czy faktycznie chcesz mieć dom, bo ciężko będzie wymigać się od jakiejkolwiek roboty. Tym bardziej, że chcesz jeździć. Co do wygody. Każdy rozumie ją inaczej. Poza tym ewoluuje z wiekiem. Przez trzy lata mieszkaliśmy z żoną w domu o powierzchni 250 m2. To stanowczo za dużo. Teraz szesnasty rok mamy około 170m2 i uważam, że do swobodnego, wygodnego życia ta powierzchnia jest idealna, ale... już widzę, że na starość może być problem. Nie tyle z mieszkaniem, co ze sprzątaniem. Obecnie jestem na żmudnym etapie przekonywania małżonki, że musimy pomyśleć o czymś mniejszym, najlepiej parterowym i poza miastem. Tym bardziej, że też nie jesteśmy specjalnymi chomikami. Ani wykwintnych mebli, ani przepastnej garderoby z setką szmat. No może trochę dupereli związanych z muzyką, ale też bez przesady. Idzie ciężko. W każdym razie od czasu do czasu szukamy, przymierzamy się, kombinujemy, jedziemy coś obejrzeć, ale nie wiem, czy ją przekonam. W każdym razie rzuciło mi się w oczy takie coś i nagle wyskoczyłeś ze swoim pytaniem. Jeżeli jesteście w stanie w ciągu pięciu lat odłożyć 250 tysięcy, to weźcie sobie kredyt i mieszkajcie od zaraz.

https://www.otodom.pl/oferta/dom-w-ceni ... 2e1b38e490" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15997
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Budowlanka

04-11-2019, 16:58

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Nawet rowera od dłuższego czasu nie musiałem naprawiać. Ten sam płaszcz trzecią zimę
A to teraz sie czesciej wymienia czy co? Ja mam donkeya chyba z 10 rok, ramone ze 30 a marteny srednio co 7 wymieniam jak sie totalnie zjebia a i tak dorzynam stare w warsztacie. Mam wyjebane na nowe ciuchy kompletnie, jakby istniala usluga "znoszyciel ubran" to bym wynajmowal takiego zeby nie targac sie w nowych szmatach, nienawidze.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10811
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Budowlanka

04-11-2019, 18:50

Triceratops pisze:
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Nawet rowera od dłuższego czasu nie musiałem naprawiać. Ten sam płaszcz trzecią zimę
A to teraz sie czesciej wymienia czy co? Ja mam donkeya chyba z 10 rok, ramone ze 30 a marteny srednio co 7 wymieniam jak sie totalnie zjebia a i tak dorzynam stare w warsztacie. Mam wyjebane na nowe ciuchy kompletnie, jakby istniala usluga "znoszyciel ubran" to bym wynajmowal takiego zeby nie targac sie w nowych szmatach, nienawidze.
Nie wiem co to donkey, ale co do reszty, to jednak mam taką pracę, że muszę wyglądać reprezentatywnie. Nie kupuję często, ale jak już, to staram się, by starczyło na długo i bardzo dbam. Np. rok temu kupiłem porządny skórzany plecak i mam nadzieję, że wytrzyma na tyle długo, żeby walczono o niego nad moim trupem;) najchętniej kupiłbym od razu np tyle skarpet czy bokserek, żeby mi starczyły do końca życia. Może kiedyś to zrobię. Wszystkie takie same. Np. 200 par;]
Chop wood. Carry water.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16378
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Budowlanka

04-11-2019, 18:56

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
Triceratops pisze:
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:Nawet rowera od dłuższego czasu nie musiałem naprawiać. Ten sam płaszcz trzecią zimę
A to teraz sie czesciej wymienia czy co? Ja mam donkeya chyba z 10 rok, ramone ze 30 a marteny srednio co 7 wymieniam jak sie totalnie zjebia a i tak dorzynam stare w warsztacie. Mam wyjebane na nowe ciuchy kompletnie, jakby istniala usluga "znoszyciel ubran" to bym wynajmowal takiego zeby nie targac sie w nowych szmatach, nienawidze.
Nie wiem co to donkey, ale co do reszty, to jednak mam taką pracę, że muszę wyglądać reprezentatywnie. Nie kupuję często, ale jak już, to staram się, by starczyło na długo i bardzo dbam. Np. rok temu kupiłem porządny skórzany plecak i mam nadzieję, że wytrzyma na tyle długo, żeby walczono o niego nad moim trupem;) najchętniej kupiłbym od razu np tyle skarpet czy bokserek, żeby mi starczyły do końca życia. Może kiedyś to zrobię. Wszystkie takie same. Np. 200 par;]
po kiego kupować? zawsze możesz jakiś stary sweter spruć i se zrobić. te skarpety. kupować żarcia też nie ma co. weszła/ wejdzie ustawa, że będzie można w kubłach grzebać. takich przy sklepach. a i srajptaków tam u was wystarczająco. seba. nie bądź mniętki. bądź asceta co nie wpierdoli kotleta. a. napojów zapewne też żadnych nie kupujesz? tylko na kranówie lecisz? czy uczniom podpijasz?
.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10811
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Budowlanka

04-11-2019, 19:01

Śmieszne
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9716
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Budowlanka

17-11-2019, 22:14

Obrazek


chcialbym poznac historie tego muru :D a tak w ogole to polecam na facebooku Polskie Obozy Mieszkaniowe
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Mental
weteran forumowych bitew
Posty: 1739
Rejestracja: 31-08-2003, 12:29
Lokalizacja: anus mundi

Re: Budowlanka

17-11-2019, 22:14

owkurwe hahaha
You may raise your chalice of nothing
And salute the leech that you are
535

Re: Budowlanka

17-11-2019, 22:20

Może defekacja odchodziła między budynkami? Wstawili murek i nie ma się jak złożyć.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7396
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Budowlanka

17-11-2019, 22:22

pewnie wolff i Lucek
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10223
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Budowlanka

17-11-2019, 22:24

No ale serio, ktoś bardziej obeznany z sztuką budowlaną ma pomysł czemu to służy. Nie wygląda na samoróbkę, konkretny obiekt zrobiony przez dewelopera na etapie inwestycji.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10184
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Budowlanka

17-11-2019, 22:27

Hatefire pisze:No ale serio, ktoś bardziej obeznany z sztuką budowlaną ma pomysł czemu to służy. Nie wygląda na samoróbkę, konkretny obiekt zrobiony przez dewelopera na etapie inwestycji.

To zbrojony beton, to nie jest jakaś akcja na szybko.
Die Welt ist meine Vorstellung.
ODPOWIEDZ