wybory

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese

Na kogo oddasz głos w wyborach prezydenckich?

Robert Biedroń
10
6%
Krzysztof Bosak
29
19%
Andrzej Duda
18
12%
Szymon Hołownia
20
13%
Marek Jakubiak
1
1%
Władysław Kosiniak-Kamysz
4
3%
Mirosław Piotrowski
2
1%
Paweł Tanajno
1
1%
Rafał Trzaskowski
39
25%
Waldemar Witkowski
3
2%
Stanisław Żółtek
10
6%
Nie idę na wybory
19
12%
 
Liczba głosów: 156
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9700
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: wybory

27-06-2020, 21:31

Hatefire pisze:
27-06-2020, 20:27
Dajmy na to to Centralne lotnisko. Jestem za państwowymi inwestycjami, ale robionymi z głową. Nawet jak wybudują nie stanie się to HUBEM mogącym zagrozić Frankfurtowi czy Berlinowi. Prosta sprawa, dla linii lotniczych Niemcy i tak zawsze będą ze względu na potencjał ważniejszym rynkiem, a żaden Niemiec nie będzie się tłukł przez pół Polski, żeby polecieć z Baranowa. Ja jak będę gdzieś chciał polecieć to w promieniu 100 km mam Pyrzowice, Balice i Ostrawę. Na pewno nie będę pchał się pod Łódź. Jak Okęcie za małe to wystarczy zmodernizować i rozbudować ten nieszczęsny Radom i zrobić tam szybką kolej. Przy okazji ulży się ludziom, którzy dzień w dzień tłuką się do pracy W-wie po 2 godziny w jedna stroną. Można taniej i z sensem, można.
Ciężko brać Twoje przemyślenia na temat CPK na poważnie, jeśli zakładasz, że ktoś będzie się tłukł z innego kraju ziemią do huba. Z dalszych odległości do hubów się dolatuje, a wtedy ta odległość nie jest wielkim problemem. W wakacje lecę do Szwajcarii i podczas wyszukiwania dobrych lotów miałem propozycje lotu nie tylko przez Frankfurt, ale nawet przez Amsterdam.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: wybory

27-06-2020, 21:45

No właśnie wsiądą w Frankfurcie i lądowania w Baranowie nie będzie, bo i po co, a jechać nie będą. Jakby nie patrzeć dupa z tyłu.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: wybory

27-06-2020, 21:51

Rumburak pisze:
27-06-2020, 21:28
Nie jestem żadnym partyjniakiem i nie będę walczył, nawet w internecie za świnie przy korycie.
Inaczej, jaką masz alternatywę, na ten moment dla polityki społecznej w wydaniu pis? Co inne partie proponują szaremu obywatelowi, skazanemu na egzystencję zaserwowaną lata temu przez reformy mistrza Balcerowicza i rządy neoliberałów?
Serio nie piszę tu od wczoraj i jestem ostatnią osobą, której można zarzucić miłość do neolibu. W jednym masz rację, PiS wprowadził pewną redystrybucję. Kulawą i mało sensowną, ale zawsze. Zresztą na początku ich nawet tu trochę za to broniłem. Natomiast na dzień dzisiejszy wszyscy inni deklarują, że to utrzymają. Skoro, w tym względzie nie będzie różnicy, dlaczego mam w pakiecie kupować nieudacznictwo i społeczno-obyczajową czernię?
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
535

Re: wybory

27-06-2020, 21:58

Rumburak pisze:
27-06-2020, 21:28

@535
Mi moja wrodzona, lewicowa wrażliwość nie pozwala na takie podejście, takie podejście doprowadziło do tego że : "stać ich na wszystko. ICH stać.
Świetnie. Czyli to jednak moja wina, że dzieciaczki sąsiada nie mają na kredki i nowe smartfony. Tak właśnie przypuszczałem. To może zamiast kupować płyty, spakuję siano w kopertę i wrzucę mu do skrzyki anonimowo? Jak myślisz?
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9700
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: wybory

27-06-2020, 22:10

Hatefire pisze:
27-06-2020, 21:45
No właśnie wsiądą w Frankfurcie i lądowania w Baranowie nie będzie, bo i po co, a jechać nie będą. Jakby nie patrzeć dupa z tyłu.
No właśnie nie! Przylecą do Frankfurtu... Albo do Baranowa - zależnie od tego gdzie będą mieli lepsze połączenie. Między Frankfurtem i Kijowem nie ma huba z prawdziwego zdarzenia (1600km). Jest bardzo dużo możliwości, żeby tę inwestycję spieprzyć, ale jest też cień szansy, że może się udać zwłaszcza, że to raczej nie premier z PiS będzie na otwarciu.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: wybory

27-06-2020, 22:17

uglak pisze:
27-06-2020, 22:10
No właśnie nie! Przylecą do Frankfurtu... Albo do Baranowa - zależnie od tego gdzie będą mieli lepsze połączenie. Między Frankfurtem i Kijowem nie ma huba z prawdziwego zdarzenia (1600km). Jest bardzo dużo możliwości, żeby tę inwestycję spieprzyć, ale jest też cień szansy, że może się udać zwłaszcza, że to raczej nie premier z PiS będzie na otwarciu.
Na jaki kierunek miałby być nastawiony ten HUB, niby poza tym? Zresztą pożyjemy zobaczymy, póki co odroczyli początek inwestycji o kolejne 2 lata. Spodziewam się, że zobaczymy ten port ad Kalendas Graecas. Ja osobiście mam uczulenie na gigantomanię, zazwyczaj chuj z tego wychodzi i trzeba dopłacać.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: wybory

27-06-2020, 22:19

@Hatefire
Wszyscy inni deklarują, że utrzymają coś co wcześniej stanowiło główny argument przeciwko obecnym rządom. Godna podziwu konsekwencja. Na temat nieduacznictwa już napisałem, jeśli chodzi o społeczno-obyczajowa czernnię, nie łudź się, że coś się zmieni. Też pisałem o tym wcześniej.
@535
Nie, nie jest to twoja wina. Możesz mieć to w pompie, rozumiem. Postaraj się też zrozumieć, że część tego społeczeństwa jest skazana na koślawą egzystencję i pół-życie, nie mając zbyt wiele środków by coś z tym zrobić. Wyhodowanie takich grup społecznych i zaszczepienie w ludziach myślenia "chuj mnie to obchodzi" i "każdy jest kowalem swojego losu" doprowadziło do rządów zaściankowych, pisowskich troglodytów i braku sensownej alternatywy.
535

Re: wybory

27-06-2020, 22:35

Rumburak pisze:
27-06-2020, 22:19

@535
Nie, nie jest to twoja wina. Możesz mieć to w pompie, rozumiem. Postaraj się też zrozumieć, że część tego społeczeństwa jest skazana na koślawą egzystencję i pół-życie, nie mając zbyt wiele środków by coś z tym zrobić. Wyhodowanie takich grup społecznych i zaszczepienie w ludziach myślenia "chuj mnie to obchodzi" i "każdy jest kowalem swojego losu" doprowadziło do rządów zaściankowych, pisowskich troglodytów i braku sensownej alternatywy.
Za stary jestem miś, żebyś mnie brał na tego typu argumenty. Idąc tym tropem , powinienem siedzieć, albo w ogóle już nie żyć. Brak sensownej alternatywy powiadasz? Czy to nie jest czasem synonim pospolitego lenistwa, chujowo rozumianego sprytu i typowego bantustańskiego pójścia na łatwiznę? Nie brzmi przekonująco. No ale chuj tam. Ja tu mięso mam , a harnaś zimny też mnie oczekuje.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: wybory

27-06-2020, 22:49

Cóż, syty głodnego nie zrozumie i nie mam tu na myśli siebie. Ta, lenistwo, cwaniactwo i bantustan. Nie mam nawet cienia wątpliwości, że mógłbym cię do czegokolwiek przekonać ale jałowe dyskusje zawsze można poprowadzić. Zdrówko.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9700
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: wybory

27-06-2020, 22:54

Hatefire pisze:
27-06-2020, 22:17
uglak pisze:
27-06-2020, 22:10
No właśnie nie! Przylecą do Frankfurtu... Albo do Baranowa - zależnie od tego gdzie będą mieli lepsze połączenie. Między Frankfurtem i Kijowem nie ma huba z prawdziwego zdarzenia (1600km). Jest bardzo dużo możliwości, żeby tę inwestycję spieprzyć, ale jest też cień szansy, że może się udać zwłaszcza, że to raczej nie premier z PiS będzie na otwarciu.
Na jaki kierunek miałby być nastawiony ten HUB, niby poza tym? Zresztą pożyjemy zobaczymy, póki co odroczyli początek inwestycji o kolejne 2 lata. Spodziewam się, że zobaczymy ten port ad Kalendas Graecas. Ja osobiście mam uczulenie na gigantomanię, zazwyczaj chuj z tego wychodzi i trzeba dopłacać.
Hub nie jest nastawiony na kierunek*, bo liniom opłaca się wywieźć mnie do Amsterdamu, żeby lecieć do Zurichu. Kluczowa jest rozsądnie rozplanowana siatka połączeń i ceny.

* - ok, Kijów jest akurat mocno nastawiony na konkretne kierunki, ale to m.in. kwestia tego, że między nim a innymi poważnymi hubami jest tak duża luka.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: wybory

27-06-2020, 23:31

Stawiam 80 do 20, że Rumburak to jednak Plastek.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: wybory

27-06-2020, 23:35

Mimo wszystko, miałem cię za bystrzejszego.
Po czym wnosisz?
Tylko nie pisz, że po tekscie o nadmiarze chromosomów.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: wybory

27-06-2020, 23:39

Po podobnym stylu retorycznym, jeżeli chodzi o kwestie PO/PiS, zwłaszcza w aspekcie społecznym. Po drugie, po uwagach personalnych co do fizjonomii niektórych osób. I po trzecie, po drobnych, ale charakterystycznych błędach interpunkcyjnych. Ale nie jestem pewien w 100%.

A i wbrew pozorom nie jestem za bystry, po prostu staram się nadrabiać sumiennością :)
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
535

Re: wybory

27-06-2020, 23:45

Drżę jak plandeka na Tarpanie, czytając powyższe wnioski.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: wybory

27-06-2020, 23:57

Hehe, jeśli chodzi o te błędy interpunkcyjne to Plastek mógłby się obrazić;) Co do tematu PO/PiS to zapewne nie jestem w tym odosobniony. Część osób nie chce na ten temat pisać w obawie przed zmasowanym atakiem ze strony kilku forumowych miłośników swiatopogladowego rimmingu. Uwagi co do fizjonomii... cóż, ciężko mi sobie darować. Nie idź w to, nie pij więcej.
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2270
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re: wybory

28-06-2020, 00:23

Ja sobie te wybory odpuszczm ale czytanie waszych potyczk idealne pod sobotnie piwka ;)
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4054
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: wybory

28-06-2020, 01:03

Drone pisze:
27-06-2020, 23:31
Stawiam 80 do 20, że Rumburak to jednak Plastek.
Też zawsze tak obstawiałem. Ale w sumie, chuj mnie to obchodzi.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: wybory

28-06-2020, 04:54

Drone pisze:
27-06-2020, 23:31
Stawiam 80 do 20, że Rumburak to jednak Plastek.
Nie dałbym nawet 2 do 98, że tak jest. Jakieś podobieństwo widać, ale raczej powiedziałbym, że Rumburak troszkę się Plastkiem inspirował, na zasadzie uczeń-mistrz. No i jak zwykle, kopia nie dorówuje oryginałowi. :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
frankmullen
w mackach Zła
Posty: 872
Rejestracja: 29-01-2017, 17:33

Re: wybory

28-06-2020, 08:20

Ponad 50% (a z miękkim Trzaskowskim około 80%) tutaj głosujących popiera kandydatów, którzy chodzą pod księżowską sutanną i smyrają klechy po jajach. Gdyby to była ankieta na forum wiejskich matek różańcowych, lub kościelnych organistów, to wyniki tejże nie wprawiły mnie w osłupienie. Ale tutaj? Na forum muzyki ekstremalnej? Jeśli w takim miejscu mamy takie a nie inne wyniki, to oznacza jedno - księża mogą dalej spokojnie gwałcić dzieci, wciskać im ciemnotę na religii w szkole i dalej bezczelnie drenować publiczne pieniądze. Pogratulować!
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: wybory

28-06-2020, 08:25

^ brutalne, ale prawdziwe.

Byłem w lokalu przed 7 i byłem piąty w kolejce. Wpuszczali po 2 osoby na lokal. Jak wychodziłem kolejka tak na oko ze 20 osób już się ustawiła. Czuć wysoką frekwencję. :-)
all the monsters will break your heart
ODPOWIEDZ