wybory

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese

Na kogo oddasz głos w wyborach prezydenckich?

Robert Biedroń
10
6%
Krzysztof Bosak
29
19%
Andrzej Duda
18
12%
Szymon Hołownia
20
13%
Marek Jakubiak
1
1%
Władysław Kosiniak-Kamysz
4
3%
Mirosław Piotrowski
2
1%
Paweł Tanajno
1
1%
Rafał Trzaskowski
39
25%
Waldemar Witkowski
3
2%
Stanisław Żółtek
10
6%
Nie idę na wybory
19
12%
 
Liczba głosów: 156
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16000
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: wybory

27-06-2020, 18:33

4 rolnikow na phorume? Ciekawe kto, nie wiem jaki nawoz kupic, pomotzy
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Fanatyk
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 02-09-2015, 20:23

Re: wybory

27-06-2020, 18:35

Wybierając się na wybory stawiacie siebie w roli niewolnika, który właśnie decyduje o tym, kto będzie jego panem.
To tylko iluzja i będę powtarzał to do znudzenia. Nie bierzcie udziału w tym cyrku i tak już jest wszystko ustawione i nieważne na kogo zagłosujecie. Owszem macie wybór, pozostać po za tym szaleństwem jakim się nas karmi. Demokracja przedstawicielska to najgorsze co się nam przytrafiło. Wielu users z forum może uważać, że się mylę okej macie do tego prawo. Ja pozostanę przy swoimi ponieważ widzę głębiej co się dzieje w kulisach i doskonale wiem, że wybory to tylko teatrzyk. Prawdziwa władza się z tego śmieje...
DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: wybory

27-06-2020, 18:51

535 pisze:
27-06-2020, 18:30
Dokonano eleganckiego gwałtu na i tak już zjebanej w poprzednim ustroju mentalności. Słynne "dej bo ni mom" urosło do rangi racji stanu.
Jedyny gwałt jaki się tu dokonał to gwałt na mentalność którą próbowali zaszczepić poprzednicy, jakoby jebanie za 5 zł na godzinę urastało do rangi racji stanu.
535

Re: wybory

27-06-2020, 19:00

Rumburak pisze:
27-06-2020, 18:51
535 pisze:
27-06-2020, 18:30
Dokonano eleganckiego gwałtu na i tak już zjebanej w poprzednim ustroju mentalności. Słynne "dej bo ni mom" urosło do rangi racji stanu.
Jedyny gwałt jaki się tu dokonał to gwałt na mentalność którą próbowali zaszczepić poprzednicy, jakoby jebanie za 5 zł na godzinę urastało do rangi racji stanu.
Wcale się nie zamierzam o to kłócić. Poprzednia banda powinna wylądować w lochu. Za stratę przynajmniej jednej kadencji, za doprowadzenie do rządów dobrej zmiany, oraz za ojebanie emerytalnej sakiewki. Za stworzenie państwa taniej siły roboczej wszystkim rządom należy się Vip. Obecni możnowładcy nie zrobili w tym wzgledzie nic. Spłaszczyli jedynie wykres. I dobrze powinieneś o tym wiedzieć.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10244
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: wybory

27-06-2020, 19:06

Rumburak pisze:
27-06-2020, 18:02
Hatefire pisze:
27-06-2020, 16:35
A ci mają poza samochodami elektrycznymi produkcji włosko-niemieckiej?
Podesłać link do programu czy poradzisz?

Obserwujac spory na tym forum rozumiem, że najważniejszymi problemami ludzi tu piszących są kwestie swiatopogladowe oraz co sobie tfu, Niemce o nas pomyślą. Inni martwią się cudzymi dziecmi i kredytami. Zaiste, godne podziwu. Znaczy się, żyje się w Polsce bardzo dobrze. Jeżeli chodzi o palące was kwestie to muszę was zasmucić i powiedzieć to wprost. Tu nie zmieni się nic, póki nie nastąpi całkowita wymiana pokoleniowa. To potrwa, 10,15 lat. Kościół katolicki zdechnie śmiercią naturalną, dewoty u władzy odejdą w zapomnienie i nikt nie będzie nawet pamiętał, że dekadę temu główną osią sporu było lptg i inne światopoglądowe bzdety . Póki co, możecie sobie pobeczeć na forum. Na ten moment, gdyby ktoś zrobił kurwe z logiki i wybory wygrałby biedron to na pocieszenie napiszę, że kościół już nie takich urabiał. O tym leszczu trzaskowski szkoda gadać.
Przy całej niechęci do tego rządu to trzeba być wybitnym ignorantem żeby nie dostrzegać jego prospołecznych reform. Gdyby ta z nazwy lewica zrobiła choć połowę tego, dziś nie byłaby tam gdzie jest.
Co konkretnie poza tym nieszczęsnym 500+? Poza tym pierdolenie o samochodach elektrycznych, planach zrobienia drugiego Rotterdamu w Elblągu za sprawą tego przekopu i portu lotniczego który nigdy nie postanie. Aha jeszcze jest stępka z promu co rdzewieje. Benificjentem programów społecznych jest natomiast kumpel Pana Szumowskiego.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: wybory

27-06-2020, 19:46

Kolega Rumburak miał pewnie na myśli programy społeczne "dla swoich" tj. program misiewiczowy, program "Spółki Skrabu Państwa", program prezesa NBP, program społeczny dla KK, program "Kuchciński Air", program "obrotu ziemią dla Mateusza-Pinokia", "Szumowscy brothers" itd. Może sam się załapał i dlatego tak ich broni. :-D
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16424
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: wybory

27-06-2020, 19:55

.
Ostatnio zmieniony 27-06-2020, 21:09 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: wybory

27-06-2020, 19:59

@Hatefire
Niestety musisz pogodzić się z tym, że PiS to jedyna lewicowa partia w tym kraju jeśli chodzi o gospodarkę i programy społeczne. Rozumiem, że społeczeństwo przez lata rozpasane socjalem przez poprzednie rządy uważa, że 500+ to mało ? Ok. Zaraz jakiś inteligent z nadmiarem chromosomów typu nicram przyjebie mi łatkę pisiora i Misiewicza ale niech ta.
Podniesienie stawki minimalnej na smieciówkach.
Wzrost płacy minimalnej
Obniżenie wieku emerytalnego
300 zł na wyprawkę szkolną
500 zł dla osób niezdolnych do samodzielniej egzystencji i części emerytów.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: wybory

27-06-2020, 20:06

No i nie zapomnij koleżko z niedomiarem chromosomów o wzrostach inflacji od 2017 roku...z pięknym wynikiem powyżej 4% w tym roku. To tak w ramach tych programów. :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: wybory

27-06-2020, 20:12

Ciężko żeby inflacja wzrastała gdy ludzie dymali za 5 zł na godzinę w imię wyimaginowanego dobrobytu przyszłych pokoleń 😁
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: wybory

27-06-2020, 20:16

Teraz dymają (albo będą dymać) za miskę ryżu i to tylko niektórzy szczęściarze.
Ostatnio zmieniony 27-06-2020, 20:24 przez nicram, łącznie zmieniany 1 raz.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: wybory

27-06-2020, 20:24

Ta? Którzy? Za tą miskę ryż? Rozumiem, że przez politykę społeczną częśc ludzi straciło pracę? Myślałem, że to przez ten szalenie niebezpieczny wirus...
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: wybory

27-06-2020, 20:25

Jaki wirus? przecież nie ma żadnego wirusa. Programy społeczne wydrylowały budżet, w związku z czym brak jest rezerw na ratunek w czarnej godzinie...Tak więc pośrednio jest i będzie jak piszesz.
Ostatnio zmieniony 27-06-2020, 20:28 przez nicram, łącznie zmieniany 1 raz.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: wybory

27-06-2020, 20:26

A kto tak mówił?
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10244
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: wybory

27-06-2020, 20:27

Rumburak pisze:
27-06-2020, 19:59
@Hatefire
Niestety musisz pogodzić się z tym, że PiS to jedyna lewicowa partia w tym kraju jeśli chodzi o gospodarkę i programy społeczne. Rozumiem, że społeczeństwo przez lata rozpasane socjalem przez poprzednie rządy uważa, że 500+ to mało ? Ok. Zaraz jakiś inteligent z nadmiarem chromosomów typu nicram przyjebie mi łatkę pisiora i Misiewicza ale niech ta.
Podniesienie stawki minimalnej na smieciówkach.
Wzrost płacy minimalnej
Obniżenie wieku emerytalnego
300 zł na wyprawkę szkolną
500 zł dla osób niezdolnych do samodzielniej egzystencji i części emerytów.
Mam w dupie czy PiS jest na lewo na prawo czy może idzie kursem na północny-zachód. Niech ci nawet będzie, że to partia lewicowa, niemniej polityką lewicową czy prawicową można uprawiać mądrze lub głupio, odpowiedz sobie na pytanie, która drogą idzie PiS. Doraźne transfery pieniężne to droga donikąd, zresztą szybko się zdewaluują. Natomiast w kwestii tworzenia tzw "infrastruktury społecznej", czyli służby zdrowia, edukacji, polityki mieszkaniowej, to wszystko leży i kwiczy, a to jest clue lewicowej polityki społecznej. To wyrównuje szanse i poprawia komfort i bezpieczeństwo życia. Co z tego, że starzy dostaną 500+, ale jak dzieciak dostanie np depresję, to go zamkną na oddziale z dorosłymi gdzie ktoś go wyrucha w dupę. Dosłownie było już kilka takich przypadków ostatnio.

Nie mówię już o przewalaniu kasy na debilne projekty. Przekop, CPK, blok w Ostrołęce, 70 baniek na wybory, które się nie odbyły i można w nieskończoność. Nie wspomnę o złodziejstwie na skalę, która przekracza wszystkie poprzednie ekipy razem wzięte.

Dajmy na to to Centralne lotnisko. Jestem za państwowymi inwestycjami, ale robionymi z głową. Nawet jak wybudują nie stanie się to HUBEM mogącym zagrozić Frankfurtowi czy Berlinowi. Prosta sprawa, dla linii lotniczych Niemcy i tak zawsze będą ze względu na potencjał ważniejszym rynkiem, a żaden Niemiec nie będzie się tłukł przez pół Polski, żeby polecieć z Baranowa. Ja jak będę gdzieś chciał polecieć to w promieniu 100 km mam Pyrzowice, Balice i Ostrawę. Na pewno nie będę pchał się pod Łódź. Jak Okęcie za małe to wystarczy zmodernizować i rozbudować ten nieszczęsny Radom i zrobić tam szybką kolej. Przy okazji ulży się ludziom, którzy dzień w dzień tłuką się do pracy W-wie po 2 godziny w jedna stroną. Można taniej i z sensem, można.

Tak jest ze wszystkim w tej ekipie. Jak dla mnie Morawiecki może sobie ubrać koszulkę z Marksem w tęczę i tak na nich nie zagłosuję.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
535

Re: wybory

27-06-2020, 20:44

Rumburak pisze:
27-06-2020, 20:24
Ta? Którzy? Za tą miskę ryż? Rozumiem, że przez politykę społeczną częśc ludzi straciło pracę? Myślałem, że to przez ten szalenie niebezpieczny wirus...
Nie przez politykę społeczną, lecz przez sposób jej prowadzenia. Sztucznie spłaszczono, czy jak wolisz wyrównano place i niektórym ludziom przestało się opłacać pracować. Nie mówiąc już o tym, że 500 plus zahamowało wzrost płac i to właśnie dla tych najsłabszych. Jednocześnie ludziska się przyzwyczaili i ja jestem bardzo ciekaw skąd wezmą, gdy nadejdzie moment krytyczny. Pamiętaj, że wypłacanie żywej gotówy zawsze kończy się tak samo. Hodowla miernot i pielęgnacja programowej nieporadności, a w tyłek za zabawę w dobrego wujka dostajemy wszyscy.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: wybory

27-06-2020, 20:47

@Hatefire
Cóż, z tym złodziejstwem to mógłbym polemizować . Nie będę zniżał się jednak do dyskusji typu "mój złodziej ukradł mniej od twojego".
Żeby było jasne. Mnie osobiście nie dotyczą ŻADNE z prospołecznych reform Pisu. Rozumiem też, że z perspektywy singla z wielkiego miasta albo zblazowanego starego pierdziela, który wydaje na płyty kilka tys miesięcznie, ciężko zrozumieć rodziców 3 dzieci którzy do spółki zarabiają 6000 tys brutto i dla których 500 zł na dziecko to wystarczająco dużo, żeby głosować na pis. Pisałem to już kilka razy, napiszę raz jeszcze. Podziękujcie za to swoim politycznym idolom.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10244
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: wybory

27-06-2020, 20:57

Rumburak pisze:
27-06-2020, 20:47
@Hatefire
Cóż, z tym złodziejstwem to mógłbym polemizować . Nie będę zniżał się jednak do dyskusji typu "mój złodziej ukradł mniej od twojego".
Żeby było jasne. Mnie osobiście nie dotyczą ŻADNE z prospołecznych reform Pisu. Rozumiem też, że z perspektywy singla z wielkiego miasta albo zblazowanego starego pierdziela, który wydaje na płyty kilka tys miesięcznie, ciężko zrozumieć rodziców 3 dzieci którzy do spółki zarabiają 6000 tys brutto i dla których 500 zł na dziecko to wystarczająco dużo, żeby głosować na pis. Pisałem to już kilka razy, napiszę raz jeszcze. Podziękujcie za to swoim politycznym idolom.
Ja to świetnie rozumiem, tylko na dłuższą metę nie rozwiązuje to żadnych problemów. Ja sobie poradzę, mam mieszkanie, trochę kasy odłożone itp. Ta rodzina co zarabia 6 tys. jak im dziecko poważnie zachoruje, to te 500+ chuja im pomoże jak służba zdrowia leży i kwiczy.

Chrzanić zresztą to złodziejstwo. Politycy kradli i kraść będą, czy to lewica czy prawica, demokracja czy monarchia. Natomiast to w jaki sposób rozpierdalają kasę na kretyńskie projekty, to po prostu głowa mała. Na ten blok w Ostrołęce o którym od początku pisano, że jest bez sensu przepierdolili miliard., dolicz do tego te kretyński samochody elektryczne, Polską fundację Narodową z niepływającym jachtem, nieodbyte wybory i przykłady można mnożyć. Nawet roboczo przyjmując założenie, że s a uczciwi (he he), to są po prostu tak nieudaczni, że głowa mała.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
535

Re: wybory

27-06-2020, 21:12

Ja natomiast widzę to trochę inaczej. Chuj mnie obchodzi kto i jak sobie ułożył życie. Jednocześnie nie wymagam, by ktokolwiek przejmował się moim. Dla mojej wygody moga mnie spalić w piecu, a prochy spuścić w sraczu. Nie jestem wymagający. Prosty , uczciwy układ. Tymczasem w przypadku pięćset plus zrobiono z tego jebany sztandar i okazało się, że stać ich na wszystko. ICH stać.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: wybory

27-06-2020, 21:28

@Hatefire
Na absurdalne projekty i utopine miliony też mógłbym się licytować tylko po co? Pamiętasz portal dla bezdomnych za 50 baniek? Tak z brzegu...
Nie jestem żadnym partyjniakiem i nie będę walczył, nawet w internecie za świnie przy korycie.
Inaczej, jaką masz alternatywę, na ten moment dla polityki społecznej w wydaniu pis? Co inne partie proponują szaremu obywatelowi, skazanemu na egzystencję zaserwowaną lata temu przez reformy mistrza Balcerowicza i rządy neoliberałów?
@535
Mi moja wrodzona, lewicowa wrażliwość nie pozwala na takie podejście, takie podejście doprowadziło do tego że : "stać ich na wszystko. ICH stać.
ODPOWIEDZ