VADER

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9258
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: VADER

28-08-2023, 14:04

L
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3117
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: VADER

28-08-2023, 14:21

Stałem blisko sceny i żadne konfetti nie było strzelane, napierdalali tym dymo czymś tam, a że ciśnienie było duże to z dachu spadały konetki. Zresztą jebać, wali mnie to. Jutro w Hydro może nie będą strzelać.
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6289
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: VADER

28-08-2023, 18:55

Widać, że Panu Generałowi chce się jeszcze pograć te kilka lat, sprzedać trochę płyt i koszulek (głównie tych drugich), ale strasznie mu ten jebany death metal ciąży :D. W sumie to i tak lepiej niż w przypadku szefa drugiego, polskiego zespołu będącego naszym towarem eksportowym, bo ten już by chyba najchętniej dał sobie spokój z graniem czegokolwiek i skupił się na marketingu i brylowaniu w mediach społecznościowych.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16346
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: VADER

28-08-2023, 19:05

Aż dziw, że żaden Vfanboj nie rzucił się na forume do gardeł. Ci z gigu rozerwali by na strzępy, w szczególności, że sporo miśków z nadwagą było. Tacy oderwani od sutego obiadu, w przewadze. No tak, ale jakby czytali forume, skleiliby, że def metyl, nie skończył się w 1994 roku.

No właśnie. Były plusy dodatnie. Ładne światła były. O takie:

Obrazek
Obrazek

Co do bihemota, jednak wykonawczo lepszy jest. Papka papką, ale lepiej podana. Nie wiem, cieplejsza, ładniejsze naczynie HGW? Takie moje obserwacje, jednak są.
.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14893
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: VADER

29-08-2023, 00:36

W Olsztynie w MOKu ponoć jakaś pamiątkowa wystawa była...


Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1599
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: VADER

29-08-2023, 06:55

Ascetic pisze:
28-08-2023, 19:05
Aż dziw, że żaden Vfanboj nie rzucił się na forume do gardeł. Ci z gigu rozerwali by na strzępy, w szczególności, że sporo miśków z nadwagą było. Tacy oderwani od sutego obiadu, w przewadze. No tak, ale jakby czytali forume, skleiliby, że def metyl, nie skończył się w 1994 roku.

Co do bihemota, jednak wykonawczo lepszy jest. Papka papką, ale lepiej podana. Nie wiem, cieplejsza, ładniejsze naczynie HGW? Takie moje obserwacje, jednak są.
To jest takie typowe smucenie starych dziadów. Światła zle, publiczność zła, set zły, wszystko złe. Ja pierdolę, czego się można spodziewać po takim koncercie? Jak te emeryty pod sklepem.
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16346
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: VADER

29-08-2023, 07:43

Tatuś pisze:
29-08-2023, 06:55
Ascetic pisze:
28-08-2023, 19:05
Aż dziw, że żaden Vfanboj nie rzucił się na forume do gardeł. Ci z gigu rozerwali by na strzępy, w szczególności, że sporo miśków z nadwagą było. Tacy oderwani od sutego obiadu, w przewadze. No tak, ale jakby czytali forume, skleiliby, że def metyl, nie skończył się w 1994 roku.

Co do bihemota, jednak wykonawczo lepszy jest. Papka papką, ale lepiej podana. Nie wiem, cieplejsza, ładniejsze naczynie HGW? Takie moje obserwacje, jednak są.
To jest takie typowe smucenie starych dziadów. Światła zle, publiczność zła, set zły, wszystko złe. Ja pierdolę, czego się można spodziewać po takim koncercie? Jak te emeryty pod sklepem.
Jest i pierwszy! xD No musiał się jakiś trafić, musiał, po prostu nie było innej opcji.


ps. Przejrzę twoje posty pod kątem muzyki, bo zupełnie nie kojarzę ciebie z jakimkolwiek gustem muzycznym. Coś tam o polityce się produkowałeś i tyle. Teraz przynajmniej wiem, że lubisz też gowniane koncerty z dobrymi światłami 👎

Ps. 2. Na 30 wpisów o polityce, jeden o maszin hed. Z kim ja gadam xD Nawet śmiechłem na początek dnia.
.
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1599
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: VADER

29-08-2023, 07:59

Ascetic pisze:
29-08-2023, 07:43
ps. Przejrzę twoje posty pod kątem muzyki, bo zupełnie nie kojarzę ciebie z jakimkolwiek gustem muzycznym. Coś tam o polityce się produkowałeś i tyle. Teraz przynajmniej wiem, że lubisz też gowniane koncerty z dobrymi światłami 👎
A jak doszedłeś do wniosku, że lubię takie koncerty?

PS.
Jak dla mnie dyskografia Vader mogłaby się skończyć na Litany ale jak grają i robią to tyle lat to nie można im odmówić uporu i prawa by sobie takie rocznicowe biesiady organizować.
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16346
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: VADER

29-08-2023, 08:06

Tatuś pisze:
29-08-2023, 07:59
Ascetic pisze:
29-08-2023, 07:43
ps. Przejrzę twoje posty pod kątem muzyki, bo zupełnie nie kojarzę ciebie z jakimkolwiek gustem muzycznym. Coś tam o polityce się produkowałeś i tyle. Teraz przynajmniej wiem, że lubisz też gowniane koncerty z dobrymi światłami 👎
A jak doszedłeś do wniosku, że lubię takie koncerty?
W prawo Stryjeńską, dalej Aleksandrowską, i kierując się na północ doszedłem do Łódzkiej. 2 min, i znalazłem się na miejscu. A nie lubisz, czyli wpis dla zasady, bo to Vader?

ps. Ktoś im odbiera prawo do czegokolwiek? Sobie gra jak tam gra, na niego złażą się, bo wcześniej z 1/2 sali obłożona, dopiero oni ściągnęli słuchaczy (dość symptomatyczne zachowanie). Dla mnie słaby gig, Vfanboje w okopach, na pozycjach strzeleckich. Tyle.
.
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1599
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: VADER

29-08-2023, 08:15

ani to, ani tamto.

Po prostu śmieszy mnie takie smucenie. Poszedł na koncert jubileuszowy z okazji 40 lat i narzeka, że światła, że jakieś stare dziady przyszły, że materiał niespójny,

Szkoda, że metyl teraz wzbudza takie emocje głównie w ten sposób.
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16346
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: VADER

29-08-2023, 08:31

Tatuś pisze:
29-08-2023, 08:15
ani to, ani tamto.

Po prostu śmieszy mnie takie smucenie. Poszedł na koncert jubileuszowy z okazji 40 lat i narzeka, że światła, że jakieś stare dziady przyszły, że materiał niespójny,

Szkoda, że metyl teraz wzbudza takie emocje głównie w ten sposób.
Zostałem poproszony aby asystować, a ja w tym konkretnie przypadku nie odmawiam. Normalnie by mnie tam nie było xd Co i tak nie zmienia postaci, że gorszy był tylko z ostatnich 20 koncertów, też w Progresji Evil Invaders. Właściwie każdy kolejny, od łodzi, poznania, lublina, czy wielokrotną warszawę, był zwyczajnie lepszy. O czym ..., sumiennie pisałem. Jak to było gówno, to nie będę pisał, że był cukiereczek. Tam pisałem, że były cukiereczki. Tutaj była bida w huj, a tylko Vfanboje mogą bronić, jak rozumiem, nie będące nawet na koncercie.


A ty na jakim koncercie ostatnio byłeś? Co u ciebie nie wzbudza żadnych emocji. Teraz spojrzałem, kolejne 20 wpisów i znów nic o muzyce. Hę?

Argumentacja - poszedł na jubileuszowy koncert - i narzeka - , to już...
Ostatnio zmieniony 29-08-2023, 09:03 przez Ascetic, łącznie zmieniany 3 razy.
.
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1599
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: VADER

29-08-2023, 08:41

Ascetic pisze:
29-08-2023, 08:31
Tatuś pisze:
29-08-2023, 08:15
ani to, ani tamto.

Po prostu śmieszy mnie takie smucenie. Poszedł na koncert jubileuszowy z okazji 40 lat i narzeka, że światła, że jakieś stare dziady przyszły, że materiał niespójny,

Szkoda, że metyl teraz wzbudza takie emocje głównie w ten sposób.
Zostałem poproszony aby asystować, a ja w tym konkretnie przypadku nie odmawiam. Normalnie by mnie tam nie było xd
A to przepraszam. Nie było tematu.
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16346
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: VADER

29-08-2023, 08:45

Tatuś pisze:
29-08-2023, 08:41
Ascetic pisze:
29-08-2023, 08:31
Tatuś pisze:
29-08-2023, 08:15
ani to, ani tamto.

Po prostu śmieszy mnie takie smucenie. Poszedł na koncert jubileuszowy z okazji 40 lat i narzeka, że światła, że jakieś stare dziady przyszły, że materiał niespójny,

Szkoda, że metyl teraz wzbudza takie emocje głównie w ten sposób.
Zostałem poproszony aby asystować, a ja w tym konkretnie przypadku nie odmawiam. Normalnie by mnie tam nie było xd
A to przepraszam. Nie było tematu.
Pewnie sarkazm, powyzej, ale co najmniej 2 razy napisałem, że zrobiłem to dla młodej. Napisałem też, że unikam takich gigów. Nawet podałem powody. Co nie zmienia postaci, że jak już byłem, nie będę pisał, że to było extra, hiper, bomba, bo dla mnie nie było. Dla mnie był to słaby koncert, co ciekawe nawet brzmienie mi nie siedziało. No i jak to ma być starodziaderstwo, to niech i tak będzie. Nie mam zwyczaju zachwycać się czymś, co było li tylko przyzwoite. Tutaj skłaniam się do opinii córki. Mocne 5/ 10 <ten koncert>. I jak sama zauważyła Blood Incantation, czy Demilich zagrało o niebo lepiej (jedynka i dwójka w jej defowym rankingu wykonawczym).
.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1297
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: VADER

29-08-2023, 09:43

Ogólnie też nie rozumiem trochę narzekania. Znaczy Vader jest jaki jest, ale to co prezentują teraz nie jest odlegle od tego co zapoczątkowali kilka lat temu. Zakładałem po prostu, że każdy już się do tego przyzwyczaił i tyle. Wracając do tych nieszczęsnych konfetti - moim zdaniem również ich nie było. Generalnie oprawa nie była mocno kiczowata - kilka razy dym, trochę ogni, ale i tak to wszystko całkiem ze smakiem. To jednak spory zespół, a też rocznica, więc nie mam problemu, że korzystają z tego co im przysługuje, dopóki nie odwraca to uwagi od muzyki. Peter zawsze przecież chciał być jak Judas Priest, a teraz na "starość" spełnia marzenie :) Jedyny moment, ktory mnie zażenował to te iskry z gitar, jakieś zimne ognie, czy nawet nie wiem co to było.

Studyjnie Vader nie prezentuje się jakoś wybitnie w ostatnich latach - co do tego wszyscy się zgodzimy (choć ja i tak sprawdzam to wszystko i nie ma aż takiego dramatu, ale raczej już nie pierwsza liga; inna sprawa, że gdyby nie fatalne brzmienie odbiór tych albumów byłby zupełnie inny). Ale koncertowo to zupełnia inna bajka i w sumie to... trudno mi sobie wyobrazić co mogłoby być lepiej. Okej, też wolałbym widzieć Vadera w jakichś obdartych ciuchach, koszulce Morbid Angel w jakimś małym klubie, ale wiadomo, że te czasy minęły. Jeśli zamkniemy oczy na otoczkę, to muzycznie wszystko się tam zgadza w wydaniu koncertowym. A co najważniejsze nie mam wrażenia, że to takie odcinanie kuponów, tylko serio dostrzegam zajawkę Petera w tym wszystkimi oraz dumę. Oczywiście, ze jest masa kapel death metalowych, które prezentują się lepiej i nie trzeba szukać, nawet na polskim podwórku. Tak samo była masa kapel, które wypadały lepiej niż Slayer na żywo w ostatnich latach patrząc tak obiektywnie. Ale co z tego? :D

Jeśli chodzi o sety - u nich co trasę jest inaczej. Przecież była trasa nastawiona na celebrację debiutu, była trasa demówkowa, ostatnio były trasy rocznicowe De Profundis, były trasy z odświeżeniem Revelations, nie pamiętam już czy nie było czegoś z Litany i Black to the Blind. Ogólnie do wyboru do koloru i nawet najwięksi malkontenci powinni być zadowoleni :D
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16346
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: VADER

29-08-2023, 11:09

To dalej nie zmienia postaci, że mając szerszą skalę porównawczą, był to mocno średni koncert.
.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14489
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: VADER

29-08-2023, 12:53

Ascetic pisze:
29-08-2023, 11:09
To dalej nie zmienia postaci, że mając szerszą skalę porównawczą, był to mocno średni koncert.
ja Vadera widziałem 3 razy i najbardziej podobało mi się jako support w małym klubie (Proxima 2014 chyba), nie ma żadnych ogniów, latających gówien z sufita, zbędnej gatki i całego tego gwiazdorskiego gówna, jest tylko rzeź i rozpierdol ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16346
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: VADER

29-08-2023, 13:06

Żułek pisze:
29-08-2023, 12:53
Ascetic pisze:
29-08-2023, 11:09
To dalej nie zmienia postaci, że mając szerszą skalę porównawczą, był to mocno średni koncert.
ja Vadera widziałem 3 razy i najbardziej podobało mi się jako support w małym klubie (Proxima 2014 chyba), nie ma żadnych ogniów, latających gówien z sufita, zbędnej gatki i całego tego gwiazdorskiego gówna, jest tylko rzeź i rozpierdol ;)
Żeby to jeszcze gwiazdorskie było xD

Żeby podkurwić stękaniem, łobrońców łegendy, jak dojebali te łognie, to gorąc jak sam skurwesen poszedł. Idealny pomysł, nie powiem, na zastane warunki w klubie ŁOŁ
.
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3117
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: VADER

29-08-2023, 13:46

Już tak nie piszcz :D nie podobało się bdb, ja tam byłem zadowolony. Gorąc był jak jasny chuj, ale ognie jakoś mnie nie rozpuściły, konfetti ryja nie zakleiło.
Mnie się nie podoba ralf kaminski, ale niech se gra, tańczy i śpiewa, a legiony jego wielbicieli niech wypełniają stadiony ;-) Na koncert nie pójdę, bo nie mam ochoty sprawdzać czy jest zajebisty na żywo czy chujowy.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9258
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: VADER

29-08-2023, 13:51

Ten jaki złośliwy! Ktoś obchodzi urodziny, a ten mu bruździ. A jaki miał być niby ten ogień? Zimny? Co jeszcze ci przeszkadza na urodzinach? Słodki tort?
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16346
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: VADER

29-08-2023, 13:57

@gELO

A taki uśmiechnięty chodziłeś na koncercie :lol:

hauhauRalf, no, zdecydowanie lepsze to było xD Tylko łogni i konfetii brak, choć z tym drugim to akurat pewny nie jestem ;-)





@est

Pizze im nawieźli. Tortu raczej nie było. Z tymi łogniami nie pokombinowałem. Zimne zdecydowanie lepsiejsze by były xD


----------------------------------------------------------------------------------
Kurczaczki, jednak fanbaza mocno się trzyma :lol: A myślałem już, że to kapela dla skończonych dziadersów.
.
ODPOWIEDZ