news

the newest reviews

Dakhma

Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity) ___2016
Mawiają, że metal to nie rurki z kremem. Ponoć metal to wojna. Dakhma na swojej debiutanckiej płycie zdecydowanie staje po stronie zwolenników takich poglądów. „Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)” to płyta skrajnie radykalna niemal pod każdym względem. Na dodatek równie zawiła i złożona. Czegóż my tu nie mamy! Na pierwszy rzut ucha dominuje ...

Warfist

Metal to the Bone ___2016
Jeśli lubisz metal, to polubisz Warfist. To proste. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem starego speed, thrash, death, black metalu. Warfist gra metal ponad podziałami. "Metal to the Bone" w perfekcyjny sposób łączy niemal wszystko to, co w ekstremalnej muzyce najlepsze. Owszem, słychać że muzyków interesuje głównie "stara szkoła". Równocześnie doskonale...

news

 • Broken Hope - nowa płyta w czerwcu, zespół podaje szczegóły

  2017-04-20

  Chicagowscy weterani death metalu, Broken Hope upublicznili kilka dni temu szczegóły swojego nowego albumu "Mutilated And Assimilated", który ukazac się ma 23 czerwca nakładem Century Media.

  Jak opowiada gitarzysta/tekściarz i założyciel zespołu Jeremy Wagner:
  "To już SIÓDMY album Broken Hope? Niewiary-kurwa-godne! Jestem naprawdę rzucony na dechy tym jak niesamowicie udał się nam ten album. Kawałki są pełne niepohamowanej wściekłości, a także mroku i ciężaru - a wszystko to ze świezych i morderczych rejonów, do których do tej pory nie docieraliśmy. Ponadto, dzięki mojemu nowemu studio i niesamowitej pracy naszego dźwiękowca/producenckiego Jedi - Scotta Creekmore'a produkcja jest na kosmicznym poziomie jakiego nigdy w naszej karierze nie osiągnęliśmy.

  Dziękuję moim braciom: Damianowi, Mike'owi, Mattowi, Diego i Scottowi - każdy z nich wniósł do tego nagrania swój niesamowity talent i umiejętności wynosząc go na poziom stratosfery! Dziękuję też Wesowi Benscoterowi za współpracę z nami i stworzenie tego epickiego/chorego obrazu inspirowanego filmem "The Thing", a także wielkie dzięki Century Media za wspieranie nas przy wydaniu tego albumu.

  Dla mnie osobiście "Mutilated And Assimilated" to godzina absolutnych moich wyżyn jako gitarzysta i tekściarz od czasy, gdy założyłem ten zespół jako nastolatek. Nigdy wcześniej nie czułem się tak zainspirowany. Na tej płycie są moje najlepsze riffy, a w kilku kawałkach są też riffy Leskiego. Są na nim moi najlepsi przyjaciele, a do tego używałem gitary Jeffa Hannemana podczas pisania i nagrywania tego albumu, aby uhonorować w ten sposób jego wpływ zarówno na mnie jak i na cały metalowy świat.

  Dzieje się tu naprawdę dużo! Naprawdę nie mogę się już doczekać kiedy usłyszycie "Mutilated And Assimilated". Death metal forever!"

  Zespół zapowiada już niedługo ujawnienie pierwszego kawałka - klip z tekstami już powstaje.


  Album ukaże się jako limitowany CD+DVD digipack w Ameryce Płn. i jako CD+DVD digipack w edycji specjalnej w Europie, a także w formie cyfrowej i na serwisach streamingowych. Wersja winylowa dostępna będzie w następujących wersjach kolorystycznych:

  - Gatefold "Peeled Flesh" neon pink LP+CD: tylko na terenie USA
  - Gatefold "Antarctic Blue" light blue LP+CD: tylko od zespołu
  - Ltd. Gatefold "Cremated Corpse" black LP+CD: dostępny w Europie
  - Ltd. Gatefold "Gory Glory" transp. red LP+CD: tylko w CM Distro Europe

  Tracklista "Mutilated and Assimilated":

  1. The Meek Shall Inherit Shit (02:48)
  2. The Bunker (03:28)
  3. Mutilated and Assimilated (03:31)
  4. Outback Incest Clan (02:31)
  5. Malicious Meatholes (03:50)
  6. Blast Frozen (01:58)
  7. The Necropants (03:14)
  8. The Carrion Eaters (03:07)
  9. Russian Sleep Experiment (03:15)
  10. Hell's Handpuppets (02:48)
  11. Beneath Antarctic Ice (01:25)
  12. Swamped-In-Gorehog (06:21)

  www.facebook.com/brokenhopeofficial
  www.brokenhope.com

  added by: Olo
  source: fb.com/brokenhopeofficial

  Broken HopeCentury Media RecordsJeremy WagnerWes BenscoterJeff Hanneman


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.