news

the newest reviews

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

news

 • Broken Hope - nowa płyta w czerwcu, zespół podaje szczegóły

  2017-04-20

  Chicagowscy weterani death metalu, Broken Hope upublicznili kilka dni temu szczegóły swojego nowego albumu "Mutilated And Assimilated", który ukazac się ma 23 czerwca nakładem Century Media.

  Jak opowiada gitarzysta/tekściarz i założyciel zespołu Jeremy Wagner:
  "To już SIÓDMY album Broken Hope? Niewiary-kurwa-godne! Jestem naprawdę rzucony na dechy tym jak niesamowicie udał się nam ten album. Kawałki są pełne niepohamowanej wściekłości, a także mroku i ciężaru - a wszystko to ze świezych i morderczych rejonów, do których do tej pory nie docieraliśmy. Ponadto, dzięki mojemu nowemu studio i niesamowitej pracy naszego dźwiękowca/producenckiego Jedi - Scotta Creekmore'a produkcja jest na kosmicznym poziomie jakiego nigdy w naszej karierze nie osiągnęliśmy.

  Dziękuję moim braciom: Damianowi, Mike'owi, Mattowi, Diego i Scottowi - każdy z nich wniósł do tego nagrania swój niesamowity talent i umiejętności wynosząc go na poziom stratosfery! Dziękuję też Wesowi Benscoterowi za współpracę z nami i stworzenie tego epickiego/chorego obrazu inspirowanego filmem "The Thing", a także wielkie dzięki Century Media za wspieranie nas przy wydaniu tego albumu.

  Dla mnie osobiście "Mutilated And Assimilated" to godzina absolutnych moich wyżyn jako gitarzysta i tekściarz od czasy, gdy założyłem ten zespół jako nastolatek. Nigdy wcześniej nie czułem się tak zainspirowany. Na tej płycie są moje najlepsze riffy, a w kilku kawałkach są też riffy Leskiego. Są na nim moi najlepsi przyjaciele, a do tego używałem gitary Jeffa Hannemana podczas pisania i nagrywania tego albumu, aby uhonorować w ten sposób jego wpływ zarówno na mnie jak i na cały metalowy świat.

  Dzieje się tu naprawdę dużo! Naprawdę nie mogę się już doczekać kiedy usłyszycie "Mutilated And Assimilated". Death metal forever!"

  Zespół zapowiada już niedługo ujawnienie pierwszego kawałka - klip z tekstami już powstaje.


  Album ukaże się jako limitowany CD+DVD digipack w Ameryce Płn. i jako CD+DVD digipack w edycji specjalnej w Europie, a także w formie cyfrowej i na serwisach streamingowych. Wersja winylowa dostępna będzie w następujących wersjach kolorystycznych:

  - Gatefold "Peeled Flesh" neon pink LP+CD: tylko na terenie USA
  - Gatefold "Antarctic Blue" light blue LP+CD: tylko od zespołu
  - Ltd. Gatefold "Cremated Corpse" black LP+CD: dostępny w Europie
  - Ltd. Gatefold "Gory Glory" transp. red LP+CD: tylko w CM Distro Europe

  Tracklista "Mutilated and Assimilated":

  1. The Meek Shall Inherit Shit (02:48)
  2. The Bunker (03:28)
  3. Mutilated and Assimilated (03:31)
  4. Outback Incest Clan (02:31)
  5. Malicious Meatholes (03:50)
  6. Blast Frozen (01:58)
  7. The Necropants (03:14)
  8. The Carrion Eaters (03:07)
  9. Russian Sleep Experiment (03:15)
  10. Hell's Handpuppets (02:48)
  11. Beneath Antarctic Ice (01:25)
  12. Swamped-In-Gorehog (06:21)

  www.facebook.com/brokenhopeofficial
  www.brokenhope.com

  added by: Olo
  source: fb.com/brokenhopeofficial

  Broken HopeCentury Media RecordsJeremy WagnerWes BenscoterJeff Hanneman


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.