news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Chaos Invocation (ger) udostępniają pierwszy utwór z nadchodzącego albumu

  2018-01-30

  Powołany w 2004 roku przez dwóch muzyków Ave Maria i Bethlehem (basista Tumulash i pałker Omega dołączyli w zeszłym roku) black metalowy Chaos Invocation ma już na koncie dwa duże albumy dla World Terror Committee, a na 10 marca b.r. została wyznaczona premiera ich kolejnego długograja - "Reaping Season, Bloodshed Beyond", z którego możemy posłuchać utworu "Calling from Dudail" TUTAJ.


  O początkach i genezie nazwy zespołu opowiadał swego czasu w jednym z wywiadów frontman A.: "Najpierw zmieszaliśmy naszą krew w rytualnym kielichu pięć długich lat temu. Od tamtego czasu postument naszego kręgu wciąż podtrzymują te same trzy wykute, cielesne posągi, których serca biją napędzane fanatyzmem i absolutnym szaleństwem. Nigdy nie szukaliśmy pasującego imienia bo podążaliśmy drżąc na ścieżce węży i wiedzieliśmy, że ta ponadczasowa podróż ułoży się wreszcie we właściwy porządek sylab. Ostatecznie, należy to wyraźnie podkreślić, że termin 'Chaos Invocation' doskonale opisuje drogę naszej egzystencji. Będziemy rządzić w chaosie, we krwi klękamy i w płomieniach stoimy aż do samego końca". 

  www.facebook.com/W.T.C.Productions
  wtcproductions.bandcamp.com
  www.w-t-c.org

  added by: Olo
  source: W.T.C. Productions

  Chaos InvocationW.T.C. Productions


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.