news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Nowy album Kult (ita) we wrześniu

  2018-06-01

  Pięć lat od czasu wydania ostatniego albumu włoskich, black metalowych nihilistów z Kult doczekamy się wreszcie trzeciej płyty zespołu - ponownie w barwach niemieckiej Folter Records. Krążek zatytułowany będzie "The Eternal Darkness I Adore" i, jak zapowiada wytwórnia: "Jest to najbardziej ponury materiał w dorobku tego zespołu. Kumulują się tutaj przejmujący klimat i bezpardonowe riffy, a całość pełza mrocznymi ścieżkami wyznaczonymi przez dziewięć utworów o łącznym czasie 44 minut. Pozwól się zabrać w głąb tego albumu, gdzie żal podsyca pochodnie nienawiści, gdzie prawdziwe jest potępienie, a mrok okryty jest chwałą."

  Tracklista:
  1 - Intro
  2 - The Eternal Darkness I Adore
  3 - Pandemonium
  4 - Black Drapes
  5 - Reaping the Flock
  6 - Canticle of Thorns
  7 - Hopestrangler
  8 - Gruesome Portrait
  9 - Devourer of the Night

   

  www.facebook.com/kultband/
  www.facebook.com/Folter-Records-167406606752748
  www.folter666.de
  www.folter666shop.de

  added by: Olo
  source: Folter Records

  KultFolter Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.