news

the newest reviews

Reinfection

Breeding hate ___2018
Właśnie sobie uświadomiłem, że czekałem osiemnaście lat na chwilę, kiedy w moim odtwarzaczu zabrzmi drugi album tego monstrum z Przysuchy. To jedna z tych płyt wobec której miałem niesamowicie duże wymagania, własne wyobrażenia jak powinna brzmieć, i przede wszystkim miałem nadzieję, że dorówna przynajmniej swojej poprzedniczce. Nie bawiąc się dłużej w nikomu pewnie niepotr...

Conveyor

An Incarnated Restriction ___2018
Puławski duet zaskoczył mnie bardzo na plus. Młode chłopaki, ograniczony skład, a ścieżka stylistyczna którą obrali jest bardzo nieoczywista, odważna i wymagająca. Na swoim pierwszym materiale zaprezentowali 45 minut pokręconego, progresywnego death metalu utrzymanego produkcyjnie i kompozycyjnie w duchu starej szkoły - okolice wczesnych dokonań Meshuggah, Voivod, Atrocity, Atheist, ...

news

 • King odchodzi z Abbath (nor)

  2018-06-12

  King (bas) rozstaje się z Abbath. Podobno nie podoba mu się liryczny koncept nadchodzącego albumu zespołu, który inspirowany jest myślą słynnego szwajcarskiego psychiatry - Carla Gustava Junga. Kingowi nie podobają się związki Junga z chrześcijańskim mistycyzmem, które w jego mniemamniu nie przystają do zespołu.

  Jak sam komentuje: "Życzę członkom obecnego zespołu, wytwórni i całej ekipie wszystkiego najlepszego na nadchodzących koncertach i z nowym albumem. Sama muzyka na nim jest naprawdę genialna! Mimo wszystko, z całym szacunkiem, ale nie mogę zrezygnować ze swojej artystycznej niezależności i dlatego ustępuję."

  Abbath przedstawi wkrótce oficjalne stanowisko odnośnie odejścia Kinga. Żadne z koncertów nie zostaną podobno odwołane.


  www.facebook.com/seasonofmistofficial
  www.facebook.com/abbathband
  www.abbath.net

  added by: Olo
  source: Season of Mist

  AbbathKing


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.