reviews  • Vidsyn - "On frostbitten path beneath" 2004 / MCD
    AGONIA
    NORWEGIA

    Vidsyn - On frostbitten path beneath Vidsyn to zespół niejakiego Nattsjela znanego również z takich zespołów jak Endsum czy Lethal Injection. Wspierają go takie, budzące szacunek nazwiska jak m.in. Nocturno Culto czy Hellhammer, a co za tym idzie oczekiwania wobec finalnego efektu są bądź co bądź wysokie. W moim przypadku były jednak zdecydowanie zbyt wygórowane. Vidsyn to niestety, ale masa nudnego, wtórnego, na poły melodyjnego i na poły agresywnego black metalu z kraju kwitnącego mrozu z mocnymi naleciałościami bardzo nieprzyjemnego, szwedzkiego death/thrashowego trendu z Goeteborgu. Przecieram ze zdumienia uszy słysząc te cholernie miałkie riffy i pomysły i zastanawiając się ile litrów musieli wspomniani panowie wypić, aby zgodzić się wziąć udział w tym cudacznym projekcie. Jakieś dwa utwory z pięciu na tym krążku, nie zasługują może w całości aż na tak gorzkie słowa, ale w ogólnym rozrachunku cały mcd wypada po prostu cholernie blado, zbyt melodyjnie, bez kopa, życia i jakiegokolwiek klimatu.

    www.vidsyn.net; agoniarecords.comOlo ________3.5 search for Vidsyn

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.