reviews  • Nightly gale - "...And Jesus wept" 2001 / 1CD
    PAGAN REC
    POLSKA

    Moi faworyci na polskiej scenie smęcenia wreszcie doczekali się debiutanckiego CD. Radość moja tym większa, że nie spodziewałem się, że znajdzie się wydawca na tak mało komercyjne granie. "...And Jesus wept" przynosi nam ponad 60 minut samobójczego dołowanego grania. Mało kto jest w stanie obcować z podobną muzyką przez tak długi okres czasu. Mi to przychodzi jednak z ochotą, bo to, co stworzyli Nightly gale wyłamuje się poza wszelkie ramy stylistyczne. Owszem, laik mógłby nazwać ich muzykę doom metalem, ale jakże byłoby to niewymierne i krzywdzące dla twórców! Zawrzeć w dźwiękach tyle bólu i melancholii potrafią naprawdę nielicznie. Jeśli miałbym w jakikolwiek sposób przyrównać muzykę Nightly gale do innych wykonawców, z pewnością pomyślałbym o Unholy. Chodzi mi raczej o samą atmosferę jaką wytwarza muzyka. Tego nie da się opisać !!! Tego trzeba posłuchać. Najlepiej w ciemnym pokoju, samemu. I broń Boże bez jakichkolwiek ostrych narzędzi w pobliżu!

    Sławomir Pyrzyk; M.Archanioła 6/1; 41-800 Zabrzea.p ________9 search for Nightly gale

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.